header-beeld

header900

Jakob Sonnenberg

Jakob (geboren in Denemarken in 1970) trainde een half jaar Tai Chi Ch'uan op onze school toen hij in 1996 voor zijn studie sinologie in Leiden verbleef. Al snel bleek dat hij bijzonder bedreven was in Hsing-I Ch'uan en Pakua Ch'uan en dat hij zijn kennis met ons wilde delen. De Hsing-I Ch'uan die bij onze vereniging wordt getraind is voor het grootste gedeelte gebaseerd op Jakobs lessen

Jakob Sonnenberg startte met het beoefenen van Tai Chi Ch'uan in 1982 (bij de Hwa Yu Tai Chi School) en heeft van af die tijd zijn stijl ontwikkeld. Hij heeft sinds die tijd ook in verschillende andere Chinese Martiale Kunsten getraind

LinjakobProfessor Lin en Jakob Sonnenberg

In 1992 ging hij voor de eerste keer naar China om de Chinese Martiale Kunsten (Wushu) van Prof. Lin Jianhua te leren. Lin nam hem hem als een privé-leerling in huis en onderwees hem in zijn specialiteiten: Hsing-I Chuan en Pakua Chuan

In totaal heeft Jakob anderhalf jaar getraind bij Lin, in de periode van 1992 tot 1994, en heeft Lin ook nog geassisteerd in delen van diens boek "Form and Will Boxing". Lin heeft in 1994 Jakob gecertificeerd als leraar in de Chinese Interne Martiale Kunste

Jakob heeft sinds 1994 Hsing-I Chuan, Tai Chi Chuan en Pakua Chuan in Denemark, Nederland en China onderwezen. Hij heeft slechts enkele keren zijn kunsten in het openbaar gedemonstreerd, en heeft ze vooral in besloten kring onderwezen.
In 1998 werd hij als Internationaal Scheidsrechter uitgenodigd op de UKCIAC (United Kingdom Chinese Internal Art Competition).